O Rolfterapii

Rolfterapie je celostní metoda vedoucí k opětovnému uspořádání všech částí našeho těla do souladu s gravitační silou.

Během života se tělo přizpůsobuje našim pohybovým, či naopak nepohybovým návykům a stereotypům, častému sezení. Některé svaly se zkrátí, některé ochabnou. Důsledky známe jako bolesti zad, kloubů ...

Jak to funguje

Každý sval a každý orgán má svůj obal - fascii. Fasciemi je obalené celé naše tělo. Svaly a svalová vlákna jsou obalena fasciemi tak, jako je dužina pomeranče obsažena v oddělitelných pórovitých stěnách.


Terapeut postupně, manuálním tlakem odděluje ztuhlé a přilepené fascie od sebe navzájem a tím umožňuje kostem a kloubům opět zaujmout optimální pozici vzájemně, i vůči gravitaci.

Před a po 10 sezeních
Před a po 10 sezeních


Co děláme jinak

Rolfterapie nahlíží na člověka komplexně, celostně a proto "neopravuje" třeba bolavé koleno, ale uspořádává celé tělo tak, aby nevznikaly nerovnováhy, které to bolavé koleno způsobují.

Jak dlouho to trvá

Opravdu uspořádat celé tělo je "běh na delší trať". Proto je celá terapie rozdělena do 10 sezení, kdy se v každém zaměřujeme na jinou část těla. Doporučené rozmezí je 7 - 30 dnů. Také proto jsou získané výsledky dlouho udržitelné. Pokud se nezraníte, neproděláte operaci ... další "doladění" je možné až za 1 - 1,5 roku. 

Pro co se hodí

bolesti šíje, zad, 

skoliózy páteře, 

tenisový loket, 

"zamrzlé" rameno,

omezená hybnost

mechanická poranění

vyhřezlé plotýnky

srůsty po operacích

ošetření jizev

Rolfterapii předvedl v České televizi v pořadu Sama Doma propagátor a terapeut Aleš Urbanczik.

Česká asociace strukturální integrace (CASI) je jediná organizace v ČR, která nabízí akreditované proškolení a výuku metody v tradici Idy Rolf. CASI je členem IASI (International Association of Stuctural Integrators).